דף הבית » האקדמיה הקולינרית » סדנאות בישול

סדנאות בישול

הכנת אוכל, מהווה בסיס נהדר למפגש חברתי, ערב גיבוש לעובדי חברה, אירוע משפחתי או כל אירוע אחר. הצוות המיומן של "לגעת באוכל ", בניצוחו של שף הבית שלנו, ערוך ושמח לרקוח לכם כל אירוע, לפי טעמכם האישי. הסדנאות הינן מעשיות, בהם לוקחים המשתתפים, בהכנת המעדנים ובסיום ההכנות נהנים מארוחה חגיגית מכל המטעמים שהוכנו במהלך הסדנה , בנוסף יקבל כל משתתף את מתכוני הסדנא.

סדנאות בישול

מרוקאית חגיגית
המטבח המרוקאי הינו מטבח אהוב ומגוון מאוד . מרוקו ממוקמת ביבשת אפריקה אבל מושפעת מאד ממדינות כמו איטליה, ספרד וצרפת. כך שהשפעות רבות חלו על המטבח המרוקאי במהלך השנים . המטבח המרוקאי עושה שימוש רב בתבלינים כמו כמון, כורכום, ג`ינג`ר, זעפרן, פטרוזיליה, קינמון ונענע. סמדי בומבה בוגרת "מאסטר שף" אחת המשתתפות הצבעוניות והזכורות , תבוא לבקר ותביא מהמאכלים הביתיים לרגל צאת ספרה החדש.
מרקים ולחמים
מזג אוויר סגרירי או יום חורפי ,החיפוש אחר חום מגיע תמיד למקום הכי מחמם ומנחם ... כן זהו הלב – המטבח. ניחוחות נעימים בין סירים של מרק טעים, המכיל בתוכו את כל הטוב שבעולם לצד לחם נימוח עם מרקם משגע ....מה עוד צריך אדם. אוצר שלם בסדנא אחת: מרקים מיוחדים המשמשים כארוחה, לחמים נפלאים בקלי קלות, תוכלו להכין הכל בבית ולא יאמינו שאתם הכנתם.
נפלאות הבשר הטחון
מוצר אחד וכל כך הרבה אפשרויות מדהימות! בואו ללמוד איך להיות יצירתיים, ולהכין מגוון מטעמים משובח, מבשר טחון אחד! איך לשדרג קציצות? איזה בשר מתאים? מנות מפתיעות מבשר טחון שהן ארוחה שלמה או כמנה עיקרית.
סדנת בשר בשר ועוד קצת ...בשר
שחר ריישר, קצבראשי של Meat2Eat , יפרוס בפנינו את חלקי הבשר השונים וישתף אותנו בסודות מקצועיים כדי להגיע לתוצאות מקסימאליות עם הבשר.
קדירות חורפיות
סדנא שכולה טעמי חורף, בסירים חמים ומעלי אדים, תבשילים חורפיים מנצחים שיחממו לכם את הלב, ויביאו את הקדות ומרקי החורף המעולים אליכם למטבח.
קדרות חורף- מטעמים מהבילים בסירים שלנו
קדרות חורף- מטעמים מהבילים בסירים שלנו סדנא שכולה טעמי חורף, בסירים חמים ומעלי אדים, תבשילים חורפיים מנצחים שיחממו לכם את הלב, ויביאו את הקדות ומרקי החורף המעולים אליכם למטבח.
1 2