דף הבית » האקדמיה הקולינרית » סדנאות בישול

סדנאות בישול

הכנת אוכל, מהווה בסיס נהדר למפגש חברתי, ערב גיבוש לעובדי חברה, אירוע משפחתי או כל אירוע אחר. הצוות המיומן של "לגעת באוכל ", בניצוחו של שף הבית שלנו, ערוך ושמח לרקוח לכם כל אירוע, לפי טעמכם האישי. הסדנאות הינן מעשיות, בהם לוקחים המשתתפים, בהכנת המעדנים ובסיום ההכנות נהנים מארוחה חגיגית מכל המטעמים שהוכנו במהלך הסדנה , בנוסף יקבל כל משתתף את מתכוני הסדנא.

סדנאות בישול

בירה, בשר ומצב רוח
בישול בבירה פחות מוכר בישראל אבל נפוץ מאוד בארצות רבות כמו אירלנד ובריטניה. הבירה בישראל איכותית ביותר ויכולה בקלות וביצירתיות להיות מרכיב משמעותי בהכנת תבשילים ומאפים. נשמע הרצאה על בירה, טעמי בירה וסוגי בירה. נפתח את הסדנא בבירה, זיתים וצ'יפס.
בישול בריא בעידן המודרני
בישול בריא אינו טרנד, הוא הכרח למציאות היומיומית המתועשת בה אנו חיים. במסגרת הסדנא, השף מומחה לבישול בריא, יעניק לכם כלים לבנייה מחדש של המזווה הבריא שלכם, וילמד על שיטות הבישול הבריא בעידן המודרני. הסדנא מיועדת לאנשים המעוניינים להיחשף לחומרי גלם חדשים, לבשל בשיטות בישול וטרנדים בריאותיים במטבח ולאנשים המעוניינים לחיות חיים בריאים יותר בטעם.
בשר ויין
בסדנא נכיר את ארבעת הנתחים המופלאים בפרה ונלמד מהו בשר טרי,מהו בשר מיושן, קניית בשר ויועדו. נמשיך במבוא לתחום היין, איך מתאימים בין סוגי היינות השונים לסוגי מאכלים, בישול של בשר ויין.
גיאורגית חלבית - חצ'פורי
החצ'פורי מזוהה בהכנתו בעיר הבירה בטביליסי.
הודית אותנטית
הודו הינה תת יבשת גדולה המאופיינת בצבעוניות עזה וכך גם טעמיה. עושר גדול עם טעמים חדים ומתובלים באופן יוצא דופן. האוכל מתבסס על מאכלי קטניות מתובלים בג'ינג'ר, פלפלים חריפים, שום, בצל, כמון, קארי, תערובת מסאלה ועוד , לצד האוכל מוגשים באופן מסורתי לחם, אורז וגם כוס יוגורט כדי לרכך את החריפות העזה, בואו לטעום, להרגיש וליהנות מארוחה מיוחדת.
הכרות עם עולם היין
אדום או לבן? איך מתאימים יין לאוכל? למה שותלים ורדים מסביב לכרם? למה רופאים ממליצים על כוס יין אדום ביום? מה זה משנה באיזה כוס שותים את היין? עפיצות? ארומה? בוקה? סדנת " מבוא לעולם היין" תפתח בפניכם צוהר לעולמם הטעים והמעניין של היינות.
1 2 3 4 5