דף הבית » האקדמיה הקולינרית » סדנאות בישול

סדנאות בישול

הכנת אוכל, מהווה בסיס נהדר למפגש חברתי, ערב גיבוש לעובדי חברה, אירוע משפחתי או כל אירוע אחר. הצוות המיומן של "לגעת באוכל ", בניצוחו של שף הבית שלנו, ערוך ושמח לרקוח לכם כל אירוע, לפי טעמכם האישי. הסדנאות הינן מעשיות, בהם לוקחים המשתתפים, בהכנת המעדנים ובסיום ההכנות נהנים מארוחה חגיגית מכל המטעמים שהוכנו במהלך הסדנה , בנוסף יקבל כל משתתף את מתכוני הסדנא.

סדנאות בישול

בדיקה
בישול בריא בעידן המודרני
בישול בריא אינו טרנד, הוא הכרח למציאות היומיומית המתועשת בה אנו חיים. במסגרת הסדנא, השף מומחה לבישול בריא, יעניק לכם כלים לבנייה מחדש של המזווה הבריא שלכם, וילמד על שיטות הבישול הבריא בעידן המודרני. הסדנא מיועדת לאנשים המעוניינים להיחשף לחומרי גלם חדשים, לבשל בשיטות בישול וטרנדים בריאותיים במטבח ולאנשים המעוניינים לחיות חיים בריאים יותר בטעם.
בשר ויין
בסדנא נכיר את ארבעת הנתחים המופלאים בפרה ונלמד מהו בשר טרי,מהו בשר מיושן, קניית בשר ויועדו. נמשיך במבוא לתחום היין, איך מתאימים בין סוגי היינות השונים לסוגי מאכלים, בישול של בשר ויין.
גיאורגית חלבית - חצ'פורי
החצ'פורי מזוהה בהכנתו בעיר הבירה בטביליסי.
הכרות עם עולם היין
אדום או לבן? איך מתאימים יין לאוכל? למה שותלים ורדים מסביב לכרם? למה רופאים ממליצים על כוס יין אדום ביום? מה זה משנה באיזה כוס שותים את היין? עפיצות? ארומה? בוקה? סדנת " מבוא לעולם היין" תפתח בפניכם צוהר לעולמם הטעים והמעניין של היינות.
המטבח התורכי המודרני
המטבח התורכי הוא עשיר ומגוון, יש בו הכל דגים, בשר, מאפים, מתוקים ועוד... הגיוון נובע ממאות שנים של שלטון תורכי על ארצות רבות, עם השנים חלחלו אל המטבח התורכי מאכלים שונים וסגנונות בישול שונים ומגוונים.
1 2 3 4